Backlink Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Öneri!

SEO çalışmalarının en önemli adımı olarak kabul edilen Backlink, doğru kullanıldığında web sitelerini kısa süre içerisinde birinci sayfaya taşıyor. Yanlış kullanıldığında ise site zarar görüyor, ceza uygulanıyor hatta spama düşebiliyor. Bu sebeple backlink almak ile ilgili önerilere dikkat etmeli ve alışveriş yaparken belli kurallara uyulmalıdır.

backlink almak
backlink alma
backlink satın al

Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kaliteli Site Araştırması Yapılmalı!

Backlink alışverişi yapacağınız siteyle ilgili kontrol yapmak oldukça önemlidir. Web sitesinin özgün bir içeriğe sahip olması, benzer bir sektörde yer alması, doğru bilgiler vermesi ve kaliteli bir yapıya sahip olması oldukça önemlidir.

  • Web Sitesi Doğru, Özgün ve Yalın Bilgilerden Oluşmalı!

Backlink alma işlemi yapmadan önce sitenizin özgün bir içeriğe sahip olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca yazılar özgün olmalı ve yalın bir dille yazılmalıdır. Neden bir site sizin içeriğinizi önermeli, kullanıcı ziyaret sırasında siteden faydalı bilgiler alabilir mi? gibi sorulara cevap aranmalıdır.

www.seodestek.com.tr
Seo Fiyatları
Referanslar
  • Site Seçiminde Sektör Dikkate Alınmalı!

Backlink satın alırken bulunduğunuz sektöre uygun siteler tercih edilmelidir. Eğitim sektöründe hizmet veren bir markanın web sitesini otomotiv sitesinin tavsiye etmesi çokta doğru olmayacaktır. Bu sebeple sitelerin yer aldığı sektör doğru bir şekilde seo yapılması, değerlendirilmeli ve yönlendirme ona göre yapılmalıdır.

  • Domain Yaşı İncelenmeli!

Backlink alışverişi yapacağınız site ne kadar eski olursa sizin için o kadar faydalı olacaktır. Bu sebeple sizi tavsiye edecek sitenin uzun süredir yayında olması, arama motorlarında üst sıralarda yer alması ve trafiğinin yoğun olması size de prestij katacaktır.

  • Domain Bitiş Süresi Sorgulanmalı

Link alacağınız sitenin domain bitiş süresi sorgulanmalı ve en az 2 yıl kaldığından emin olunmalıdır. Aksi halde alışveriş yaptığınız site, kısa bir süre sonra kapanır ve bu da isminizin zarar görmesine neden olur.

  • Link Çıkışına Önem Verilmeli!

Kaliteli backlink alışverişi yapabilmek için sitenin link çıkışlarına dikkat edilmelidir. Şayet çok fazla çıkışı varsa bu sizin eksi puan almanıza neden olacaktır. Bu sebeple web sitesinin kaç adet link çıkışı verdiğini önceden kontrol etmelisiniz.

kaliteli backlink
backlink nasıl alınır
backlink
  • Pagerank Değerinin Yüksek Olmasına Dikkat Edilmeli!

Pagerank, Google‘ın site sıralamasında kullandığı algoritmanın sonucu sitenize verdiği değeri gösteren basitleştirilmiş bir puandır. Alışveriş yaptığınız sitenin Pagerank değerine de ayrıca önem verilmesi gerekir. Zira Google’ın beğendiği ve onayladığı bir siteden link çıkışı almak oldukça avantajlıdır.

  • Toplu Link Paketlerine İtibar Edilmemelidir!

Web sitelerinde karşılaştığınız ucuz backlink önerileri ya da link paketlerine itibar edilmemelidir. Bu tip alışverişlerin sonunda vaat edilen link çıkışlarının yapılmadığı ya da uygun olmayan adreslerde yer aldığı görülür. Bu durumda da sitenizin zarara uğrayacaktır.

www.seodestek.com.tr
Seo Fiyatları
Referanslar