Başarı 1. Sayfaya Çıkmak Değil 1. Sayfada Kalıcı Olmaktır!

Arama motorlarında ilk sayfada çıkmak artık çok kolay. Ancak önemli olan bu sayfada kalıcı olmak. İnternet o kadar hızlı gelişiyor ki artık her istediğiniz mümkün hale geliyor. Dilediğiniz aramalarda çıkmanızı sağlayan SEO teknikleri, programlar, hileli yöntemler, daha neler neler…

Ancak Google gibi gelişmiş arama motorları 1. sayfada olan siteleri her daim takip ediyor. Dolayısıyla hile  yapmak zorlaşıyor. Siz de dilediğiniz kadar sitenizi 1. sayfaya çıkarabilirsiniz; ancak nitelikli web adresleriniz olmadığı sürece başarıyı yakalayamazsınız.

google birinci sayfa
google ilk sayfa
birinci sayfada olmak

1. sayfada kalıcı olmanın yolları ise:

✓ Sektörünüzü iyi analiz edin.

Sektörünüzü seo analiz etmeden yaptırdığınız siteler size başarı getirmeyecektir. Sektörün ihtiyaçlarını belirlemek, yayında olan firma sitelerini incelemek, yeni olanı takip etmek yarar sağlayacaktır. Eğer talepleri bilirseniz stratejinizi de duruma göre belirlersiniz.

1.sayfada yer alıyorsanız, her daim güncel olanı takip etmeli ve sitenize almalısınız.

✓ Hedef kelimelerinizi doğru seçin.

Sektör analizinden sonra en önemli konu da arama motorlarının sizi hangi kelimelerden tanımasını istediğinizdir. Yeterli anahtar kelime seçimi ile nitelikli metinler oluşturabileceksiniz. İlk sayfadaki yerinizi korumak için değişen kelime aracı stratejilerini gözlemleyip kullanmalısınız.

www.seodestek.com.tr
Seo Fiyatları
Referanslar

✓ Özgün ve çarpıcı içerik üretin.

Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarının en sevmediği özellik kopya içerik kullanılması. Sayfalarınızda kopya metinlerin yer alması hiçbir zaman sitenizin üst sırada olmasını sağlamaz. Aksine değerini düşürür. Eğer 1. sayfaya çıktıysanız da düzenli ve özgün makale girişleri ile web sitenizi desteklemelisiniz.

✓ Link sayısını abartmayın.

Siteniz ilk sayfada çıkıyor olabilir. Çok iyi ve temiz bir SEO yaptırmış olabilirsiniz. Ancak link sayısında aşırıya kaçarsanız düşüş yaşayabilirsiniz. Faydalı olmayan linkleri çıkarmalı ve güvendiğiniz siteden almalısınız.

✓ Hileli SEO yöntemlerine başvurmayın.

Google’da ilk sayfaya çıkmak sandığınız kadar zor olmayabilir. Bazı SEO firmaları sizi kısa sürede ilk sıralara taşıyabilir. Ancak bu durum doğal yollarla yapılmayan optimizasyonlar için geçerlidir.

İlk sayfaya hile ile çıkan web siteleri durumun fark edilmesi halinde filtreye alınabilir, sandboxa gönderilebilir ya da diğer Google cezaları uygulanabilir.

birinci sayfada kalmak
google birinci sayfada olmak
googleda ilk sayfada olmak

✓ Sitenizi güncelleyin.

Arama motorlarının 1.sayfasındaki sitelerden olmak ve öyle kalmak için belirli periyodlarda sitenizi güncellemeniz gerekiyor. Metin, fotoğraf, link ve video gibi araçlarla dinamik ve güncel web sayfalarına sahip olmalısınız.

✓ Adwords reklam hizmetinden yararlanın.

1. sayfada kalmanın bir diğer yolu da Google Adwords reklam seçeneklerinden yararlanmak olacaktır. Firmanızın, ürün ve hizmetlerinizin tanıtımını yaptığınız reklamlar ile sürekli görünürlük kazanırsınız.

Ayrıca diğer sitelere verilen kampanyalarınız ile sitenizin ziyaretçi sayısını artırırsınız.

✓ Sosyal medyanın gücünü yadsımayın.

İlk sayfada kalmak için kullanmanız gereken bir diğer güç de sosyal medya.

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Tumblr
  • Google+
  • Linkedin gibi kullanıcı sayısı fazla olan sitelerde firma linkinizi paylaşır, kampanyalarınızı yayınlarsanız daha çok kişiye ulaşırsınız. Böylece ziyaretçi sayınız artar ve arama motorları sizi değerli olarak adlandırır.

Nitelikli SEO uygulamasına sahip, özgün içerikli, çarpıcı tasarımlı, ziyaretçi sayısı fazla ve kampanyalar ile adını duyuran web siteleri her zaman 1 numara olur ve yerlerini korurlar. Yapılması gereken sadece birkaç kriteri sağlamak.

www.seodestek.com.tr
Seo Fiyatları
Referanslar