Google’da Neden Sıra Kaybediyorsunuz?

Google’da her zaman aynı sırada kalacağınızın bir garantisi yoktur. Bugün ilk sayfada 3. sırada iken ertesi gün 3. sayfada yer alabilirsiniz. Ancak bu durumun herhangi bir sebebi olmayabilir. Bazen de onlarca neden sunabilirsiniz. Sayılabilecek en az 40 neden olsa da en büyük etkenin algoritma güncellemesi olduğu düşünülür.

Bu güncellemeler belirli aralıklarla yapılıyor. Düşüş halinde Google’a sitem edilse de aslında site sahiplerinin yararına olan bir durum bu. Çünkü Google kullanıcılar aracılığı ile para kazanıyor. Arama kriterlerinde kullanıcılar aradığını bulamazsa pozitif bir sonuç sergilenemiyor. Dolayısıyla sürekli değişiklik yapılıyor.

googleda neden sıra kaybediyorsunuz
googleda sıra kaybetme nedenleri
googleda sıra kaybetme

Ancak algoritma güncellemesi olmasa da rakiplerinizin sizi geçmesi durumu da olası bir neden sıra kaybetmenizde. Rakiplerinizi takip ederek yaptıkları değişiklikler hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Ancak çok fazla rakibinizin olmaması durumunda sıra kaybetmenizin nedeni sitenizde yaptığınız değişiklikler olabilir. Kontrol ettirmenizde yarar var.

www.seodestek.com.tr
Seo Fiyatları
Referanslar

Anti SEO Uygulamalarına Maruz Kalmayın!

Anti Seo işlemleri Title, Description, Keywords değişiklikleri sebebiyle olabilir. Ancak işin uzmanı bu durumu çözebilir. Arama kriterlerinin ve rakiplerin ölçülmesi gerekir. Analizden sonra düzeltilebilir. Ancak yapılan değişikliklerden sonra hala siteniz üst sıralara çıkmadıysa, backlink düşüşü gibi bir sebebiniz olabilir.

Backlink alınırken kişiler aşırıya kaçıyor ya da bunları 1 defaya mahsus yapıyorlar. Sitenizin düzenli olarak beslenmesi gerektiğini unutmamalısınız. Dolayısıyla güncel olarak link almalısınız. Backlinklerinizi kaybetmek sitenizin sırasını geriletecek.

Hosting değişikliği de sıra kaybettirir. Bu değişikliklerde IP ve DNS değiştirilmesi siteyi olumsuz etkileyebilmektedir. Sitenizdeki temayı değiştirmeniz de sorun yaşamanıza neden olabilir. Eski temanızdan daha güçsüz bir kod yapısına sahip olan tema dalgalanmayı da beraberinde getirir.

SEO destek alarak sitenizin sıralama düşüşünün nedenini öğrenebilir, işi seo uzmanına bırakabilirsiniz. Profesyonel olmayan çalışmalar sitenize daha çok zarar verebilir.

www.seodestek.com.tr
Seo Fiyatları
Referanslar