Kolay Yoldan SEO

Arama motoru optimizasyonu yapmak kolay bir işlem değildir. Belirli aşamalar içeren SEO, işin uzmanı tarafından yapılmadığında ya da hileli olarak oluşturulduğunda site için istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Kolay yoldan SEO yapmaya çalışmak adil olmayan rekabet doğurabilir.

kolay yoldan seo
kolay seo
kolay seo yöntemleri

Ancak birkaç teknik ile doğal ve kuralına uygun optimizasyonlar yapılabilir. Google, Yandex, Bing gibi arama motorları tarafından fark edilmek böylece mümkün olur.

En Kolay Site İçi SEO Teknikleri

Site içi Seo teknikleri ile doğal aramalarda ilk sıralarda çıkmak mümkün. Arama motoru mantığı ile hazırlanan ve tanıtımlarla desteklenen web adresleri internet kullanıcılarının ilk tercihi oluyor.

Siz de kolay yoldan SEO yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Özgün ve Benzersiz İçerik

Sitenizin ilk sayfada yer almasını istiyorsanız taklit içeriklerden kaçınmalısınız. Sektörünüze, makalenizin hedefine ve kelime aracı kriterlerine göre benzersiz makaleler yazmalısınız. Yazınızın özgün olması daha çok kişiye ulaşmanızı sağlar ve firmanıza duyulan güveni artırır.

www.seodestek.com.tr
Seo Fiyatları
Referanslar

Anahtar Kelime Seçimi ve Dağılımı

Anahtar kelime analizi sonucu belirlenen hedef kelimelerde yazdığınız metinleri kontrol etmelisiniz. Kelime seçiminizi rekabet düzeyine göre sayfalarınıza dağıtmalı ve yoğunluğunu kontrol etmelisiniz. Fazla kelime yoğunluğu sizi üst sıralara taşıma aksine sitenize değer kaybettirir.

Kelimelerin Stratejik Dağılımı

Google botları sayfanızı indexlerken yukarıdan aşağıya doğru tarama yapar. İlk 25 kelimede keyword bulundurmanız sayfanızı, dolayısıyla sitenizi değerli kılar. Böylece sıra atlarsınız.


seo yöntemleri
seo
arama motoru optimizasyonu

Link Bağlantısı

Sayfalar arasında ve farklı internet adreslerinde link alışverişi yapmak gerekir.

Yazı Şekli ve Karakteri

Anahtar kelimelerin yazılışı farklı karakterler ile oluşturulmalı. Böylece botların sözcükleri tespit etmesi daha kolay olur.

Tagleme

Metinlerin içerisine h1 tagı koymak doğal bir SEO oluşturmak anlamına geliyor. Başlığınız ile alakalı görülen yazılarınız daha değerli oluyor.

Görsel Destek

Web sayfalarının fotoğraf ve videolarla desteklenmesi çok önemli. Hatta bu görsellerin tagler ile isimlendirilmesi avantaj kazandırıyor. Google botlar tarafından fark edilen bu durum sitenizi üst sıralara taşımakta yardımcı oluyor.

Sosyal Medya Kullanımı

Günümüzde herkes internet üzerinden haberleşir ve bilgi alışverişi yapar oldu. Web sitenizin sayfalarını ve kendisini Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest gibi sosyal medya araçlarında paylaşırsanız site trafiğinizi artıracak, nitelikli kullanıcıya erişeceksiniz.

www.seodestek.com.tr
Seo Fiyatları
Referanslar