SEO Araçları İle Görünürlüğünüzü Test Edin

Arama motoru optimizasyonu yapmak için öncelikle gerekli olan SEO araçları ile siteyi farklı performanslarda test ve analiz etmektir. SEO araçlarını kullanmadan optimizasyon yapmaktan söz edilemez. Online olarak kullanılan yazılımlar ile SEO analizi yaparak web sitenizdeki eksikleri görmüş olursunuz.

En önemli SEO araçları:

seoanaliz.com.tr

SEO Analiz Merkezi web sitesi hız testi, page rank sorgulama, sitem ne kadar eder, mobil uyumluluk, backlink ve rekabet kontrolü, EDU ve GOV backlink, kelime yoğunluğu, anahtar kelime bulucu, robot.txt oluşturma, site haritası oluşturma, link analizi, kaynak kodu, indirme boyutu, ping testi, IP adresi, örümcek önizleme, Whois testlerini mükemmel şekilde yapmaktadır.

seoanaliz

www.seoanaliz.com.tr

Link Diagnosis

Firefox eklentisi olarak yüklenmesi gereken Link Diagnosis genelde ücretli yapılan analizlerin ücretsiz olarak yapılmasını sağlar.

linkdiagnosis

Link Diagnosis

Ranksignals

Ücretsiz alternatif backlink sorgulama aracıdır. Backlink sayısı, kaliteli backlinkleri ( hot  ) şeklinde işaretleyerek rakip siteleri analiz etmenizde size yardımcı olur.

ranksignals

Ranksignals

Gtmetrix Site Hızı Analizi

Site hızını analiz eden ve önerilerde bulunan bir araçtır. Önerilere uyarak yüklenme hızınızı optimize edebilirsiniz.

gtmetrix

Gtmetrix

Ahrefs

2012 yılından itibaren kullanılmaya başlanan Ahrefs SEO aracı ile günde 5 adet ücretsiz sorgulama yapabilirsiniz. Kelime araştırma ve backlink analizleri yapabilirsiniz.

ahrefs

Ahrefs

Open Site Explorer

Rakip analizi, backlink kontrolü ve anchor text kontrolü, linklerin nofollow ve dofollow olup olmadığını ücretsiz sürümler ile kontrol edebilirsiniz.

opensite

Open Site Explorer

BuiltWith

Sitelerin kullandığı yazılım türleri, hangi tür sunucuda bulunduğu, kullandığı cms türü, hangi eklentileri kullandığı gibi analizler ile rakip siteler hakkında bilgi almanızı sağlayan araçtır.

BuiltWith

Ücretsiz anahtar kelime araştırma aracı

Longtailpro, semrush, spyfu gibi ücretli araçların kalitesinde anahtar kelime araştırma ve analizi yapabilirsiniz. Anahtar kelimelerin zorluk derecesini belirlerken kelimelerin dünya üzerindeki aranma hacimlerine bakabilirsiniz. Ayrıca kelimelerin CPC ve PPC değerlerini görebilirsiniz.

kwfinder

www.kwfinder.com

Mercenie çoklu domain otorite sorgulama aracı

www.tools.mercenie.com/seo/bulk-pa-da-checker/

Google Keyword Planner

Google’ın ücretsiz olarak kullanıcılarına sunduğu, basit bir kullanıma sahip kelime analiz aracıdır. Keyword Planner ile çalışma yapmak istediğiniz anahtar kelimenin ülkesel, dilsel ve şehirsel olarak analizlerine ulaşabilirsiniz.

Google Keyword Planner

Market Samurai

Google analiz sisteminden farklı olarak hem rakip hem de kelime analizi yapabileceğiniz Market Samurai programı sayesinde anahtar kelimelerinizi tüm SEO kriterlerine göre inceleyebilir ve rakiplerinizin SEO skorları hakkında geniş çaplı bilgi alabilirsiniz. Adwords hesabınızı programın sistemine bağladıktan sonra “Google Keyword  Planner”dan belirlediğiniz bölge ve diller doğrultusunda kelime ve rekabet analizi yapabilirsiniz.

Woorank

Sitenizi ücretsiz olarak, online inceleyebileceğiniz bir alt yapısı olan Woorank ile web sitenizin durumunu ve geleceğini görebilirsiniz. Web sitenizi 40 farklı kritere göre inceleyen program ile rakip analizi, site takibi yaparsınız.

woorank

Woorank

SeoMoz

SeoMoz ile içerikleri, sosyal ağları, aramaları, backlinkleri ve markanızı tek bir panelden yönetebiliyorsunuz. Düzenli bir şekilde toplanan backlink sonuçlarını mail halinde alarak rakibinizin ve sitenizin backlink karşılaştırmasını kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Sıralama takibi, sayfa analizi, kelime zorluk analizi sayesinde detaylı rapor elde ediyorsunuz.

SeoMoz

Pingdom

Web sitenizin hızını kontrol etmek ve yapılacak kod iyileştirmelerinizi raporlamanızı sağlayan Pingdom, ziyaretçi sayısını ve diğer siteler arasındaki yerinizi söyleyerek de benchmark teşkil ediyor.

Pingdom