SEO Başarısızlığı – En Sık Kullanılan 10 Web Site Tekniği

Yaptığınız SEO uygulamaları başarısız mı oluyor? Sitenizi olması gerektiği gibi düzenlemek ve arama motorlarında ilk sıralara çıkarmak mı istiyorsunuz? Cevabınız evet ise yaptığınız hataları gözden geçirmeniz gerekiyor. En çok kullanılan web site tekniklerini ve yapılmaması gerekenleri öğrenmek için sizlere birkaç ipucu veriyoruz.

seo başarısızlığı
başarılı bir seo nasıl olur
seo

Sonsuz Liste (Infinite Scroll)

Infinite Scroll Facebook gibi sitelerde yer alan bir uygulama. Sonsuz sayfa okuma imkanı veren infinite scroll, sayfalarınızı uzun formatta hazırlamanıza olanak tanıyor. Ancak bu durum kullanıcılarınıza bilgilerinizi istediğiniz gibi yansıtma imkanı vermeyebilir ve onları yorabilir. Yapılan hatalardan biri de scroll kullanmaktır. Eğer kullanıcılarınıza direkt bilgi vermek ve SEO‘nuzu desteklemek istiyorsanız ana sayfanızda bu uygulamadan kaçınmalısınız. Fazla bilgi sitenize ağırlık yapacaktır.

Sticky Nav

Sticky nav sayfa ile hareket etmeyen bir uygulama. Asla kaybolmayan bir navigasyon elementi ile nav ekranınızın 125 ile 200 pixel arasında tutabilirsiniz. Yapışkan navigasyon olarak tanımlayabileceğimiz bu uygulama genelde e-ticaret siteleri için kullanılıyor. Eğer kullanıcınızın lokasyonuna ihtiyacınız olmayacaksa böyle bir eklentiye gerek yoktur. Sitenizi zorlayacak ve SEO açısından uygunsuzluk yaratacaktır.

Otomatik Slider

Dikkat çekici ve site ile alakalı sliderlar SEO’ya destek olacaktır. Ancak sayfalarınızı fazla slider ile doldurmak SEO başarısızlığına neden olabilir.

www.seodestek.com.tr
Seo Fiyatları
Referanslar

Auto-Play Anything

Kullanıcıların sitenizde kalmasını istiyorsanız otomatik ses animasyonu ve videolardan kaçınmalısınız. Ziyaretçiler arka planda çıkan sesleri rahatsız edici bulabilirler. Kimse istemediği bir müziği dinlemek zorunda değildir. Kullanıcıları özgür bırakmak ziyaret sürelerini, doğal olarak SEO raporlarınızı artıracak.

Banner reklamlar, Promosyon kutuları

Fark edilmeyi artıracak, sizi arama motorlarında üst sıralara çıkaracak bir diğer uygulama da banner ve reklamlardır. Kullanıcılar bu görsellere tıklayıp ürün almaya çalışırlar hatta. Ürün ve hizmet tanıtımınızı yapacak bannerlar sitenizde daha çok vakit geçirecek nitelikli kullanıcılara sahip olmanızı sağlayacaktır. Dolayısıyla Google web adresinizi önemli görecektir.

On yada 12 yıl önce kullanıcılar bu reklamlar üzerine tıklamak ve hatta satın almak için kullanırdı. Bu gün onlar değerli gayri menkul alarak ve muhtemelen onlar size bir Google reklam cezası için bir risk alıyorsunuz.

Pop-up Blocker

İçeriklerinize ulaşımı engellemek sitenize zarar verecektir. Mobil cihaz kullanıcıları pop-up blocker ile sitenizi göremiyor ve metinlerinizi okuyamıyor. Dolayısıyla Google sıralamanız etkileniyor. Engelleme sistemini kaldırmanız yararınıza.

Uygulama

Web sitenizin bir uygulama olmadığını kabul etmeniz lazım. Böylece onu sürekli güncellemeniz gerektiğinin bilincine varırsınız. Sitenizin amacını iyi anlamalı ve anlatmalısınız. Tablette ve mobilde aynı amaçları sergileyen içerikler size iyi bir SEO kazandıracak.

arama motoru optimizasyonu
web site teknikleri
web site tekniği

Copy Paste

Evet en önemli sorun kopyala yapıştır mantığı. Kopyalamayı keşfeden SEO insanları bu yanlışı yapmaya devam ediyor. Özgün içerik olmadan siteniz üst sayfalarda çıkamaz elbette. Aynı metinlere sahip web adresleri spam olarak adlandırılabilir. Eğer başarılı bir site istiyorsanız kopyalamaktan kaçınmalısınız.

Kelime Etiketleme

Anahtar kelimeler ile yazılan makalelerde etiketleme yöntemi ile hedef sözcükler ön plana çıkarılıyor. Kullanıcılar kelimelere tıklayarak farklı sayfalarda dolaşma imkanı buluyorlar. Bu da site görünürlüğünü artırıyor. Ancak dikkat edilmesi gereken bu uygulamanın sınırlı ve sabit olmasıdır.

Kolay Yükleme

İnsanlar sanal dünyada oldukça sabırsız olabiliyorlar. Ürünü ve hizmeti görmek istediklerinde yavaş yüklenen bir sitede çok durmayacaklardır. Hızlı yüklenen siteler her zaman daha fazla ziyaretçi çekerler. Kullanıcıların sayfalarınızda gezinme oranı arttıkça siz de üst sıralara çıkacaksınız.

Seo Analizi
Teklif İste
Seoman