SEO İçin Sosyal Medyayı Kullanıyor Muyuz?

Sosyal medya çağımızın haberleşme ve iletişim aracı. Anında binlerce kişiye ulaşma fırsatı verdiği için geniş ve tanımı zor bir kavram. SEO için sosyal medyayı nasıl kullanmak gerektiği de büyük bir soru olarak karşımıza çıkıyor. Arama kriterlerine göre sosyal medyada yapılacak tanıtımlar, markalar için önem arz ediyor.

seo için sosyal medya
sosyal medyada seo
sosyal medya seo

Facebook, Twitter, Tumblr, Instagram gibi birbirinden farklı uygulamalar sosyal medya olarak adlandırılıyor. Bu mecralardan genellikle reklam amaçlı yararlanılsa da SEO destekleyici bir şekilde kullanılmaları da sağlanabiliyor.

Web 3.0 uygulaması sosyal medya aracılığı ile profesyonel SEO optimizasyonu yapılmış bir siteye kavuşmanızı sağlıyor. Daha fazla ziyaretçi çekmek için facebook, twitter ve friendfeed API’leri kullanılarak hazırlanmış web araçları sayesinde sitenizi güncellediğinizde, ziyaretçileriniz bu içerikten anlık olarak haberdar olacaktır ve ziyaret edilecektir.

www.seodestek.com.tr
Seo Fiyatları
Referanslar

Sosyal Medyanın Gücünden Yararlanın

SEO uygulamaları sitenizi üst sıralara çıkarmak için oluşturulan stratejileri kapsıyor. Çağımızın bir gereği olarak sosyal medya da optimizasyon aracı olarak kullanılmaya başlandı.

Bilinen yöntemlerden ziyade daha hızlı ve etkili sonuçlar alınıyor. Bu işlemleri yapmak sanıldığı kadar da zor değil. Hazır bir içerik yönetimine sahipseniz (wordpress, joomla, drupal vb.) gerekli plugin ya da web araçlarıyla bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. WordPress sitelere konu başlığına denk link uygulaması yapılarak SEO uygulamış olurusunuz.

Örneğin kendinize ait bir facebook sayfası, twitter ya da friendfeed hesabı almanız satışına yeni başladığınız ürünlerin ya da özel kampanyalarınızın duyurusunu yapmanızda avantaj sağlayacaktır. Böylece milyonlarca kişiye ulaşarak doğal bir optimizasyonla ilk sıralarda görünmüş olursunuz.

seo
sosyal medya
seo destek

Sosyal medya & arama motorları

Facebook ve twitter aylık ziyaretçi sayısı milyonlarla ifade edilen sosyal medya platformları. Rakamlar bu kadar büyük olunca haliyle bu nimetten yararlanmamak elde değil. Arama motorları arasındaki rekabetin her geçen gün kızıştığı düşünüldüğünde sosyal medyadan verimli bir şekilde yararlanmak mümkün hale geliyor.

Facebook, twitter, friendfeed gibi sosyal medya araçlarına yaptığınız girişler sayesinde yavaş yavaş oluşturulmaya çalışılan site içi arama motorları ile daha fazla ziyaretçi çekilecektir. Nitelikli ve satış ile tanıtım odaklı kampanyalara daha rahat ulaşmak mümkün olacaktır. Hedef kelimelerde arandığınızda facebook ve twitter sayfalarınız çıkacak; buralardaki reklamlarınız görünür olacaktır.

Seo Analizi
Teklif İste
Seoman